Strona gĺ Żwna
Strona g這wna Aktualnosci Archiwum Galerie zdjec Rekrutcja kontakt
 
Aktualności
Patron
Historia Szkoły
Jubileusz
Dyrekcja, kier.sekcji
Sekcje,Pedagodzy
Administracja i obsługa
Sukcesy
Przesłuchania,konkursy
Koncerty
Projekty Unijne

KoncertyMUSICA VARIA EST

Inowrocławskie Towarzystwo Muzyczne „Pro Arte” oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu mają zaszczyt zaprosić wszystkich Państwa na kolejny – 17 koncert kompozytorski z cyklu „Musica varia est”. Koncert promuje twórczość kompozytorów XX i XXI wieku, a wśród nich cenionych kompozytorów ze środowiska naszego regionu i naszego miasta: Aleksandrę Brejzę, Marcina Kopczyńskiego, Bohdana Riemera, Jędrzeja Rocheckiego. W programie usłyszymy pieśni oraz utwory fortepianowe w wykonaniu: Leszka Holca – baryton oraz Magdaleny Holec i Witolda Kawalca – fortepian. Koncert odbędzie się w dniu 5 grudnia (wtorek) bieżącego roku o godz. 17.00 w Sali Koncertowej im. Ireny Dubiskiej w Inowrocławiu i jest połączony z promocją płyty bydgoskich kompozytorów nagranej przez Leszka i Magdalenę Holec.
Wstęp wolnyWszystkich milosnikow muzyki oraz sympatykow inowroclawskiej szkoly muzycznej zapraszamy na koncert z okazji Miedzynarodowego Dnia Muzyki.Podczas koncertu uslyszymy utwory kompozytorow niemieckich w wykonaniu Szkolnych zespolow kameralnych oraz Szkolnej Orkiestry Symfonicznej.
Program byl opracowywany podczas dwutygodniowych warsztatow odbywajacych się w Lipsku w ramach unijnego projektu POWER - (odpowiednik Erazmusa +).
5 pażdziernika 2017 r. godz. 18.00
Sala Koncertowa im. I. Dubiskiej.
Ul. Kilińskiego 16a
Serdecznie zapraszamy !
NA JAZZOWĄ NUTĘ
W dniu 28 lutego, 163 lata temu w Żytomierzu urodził się wybitny polski kompozytor i pianista Juliusz Zarębski. Data ta jest niezwykle ważna w środowisku Inowrocławia, dlatego że rokrocznie w tym okresie, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu świętuje obchody „Dnia patrona szkoły”. Jest to czas koncertów, których adresatem jest nie tylko środowisko szkolne, ale także melomani, ceniący wartościową, a zarazem różnorodną muzykę. W tym roku z okazji tego święta, dyrektor szkoły muzycznej i cała jej społeczność zapraszają na koncerty w dniach 27 lutego i 9 marca. W pierwszym koncercie „Na jazzową nutę” – 27 lutego (poniedziałek) o godz. 17.00 w Sali Koncertowej, wystąpią znakomici muzycy jazzowi, duet w składzie: Maciej Afanasjew – skrzypce i Karol Szymanowski – wibrafon. Maciej Afanasjew – skrzypek i kompozytor współpracujący z czołowymi muzykami, występował w większości krajów Europy, USA i Chinach. Jest zdobywcą nagród na ogólnopolskich konkursach, m.in.: „Młodych muzyków” w Bydgoszczy, Konkursie Jazzowym w Elblągu, Konkursie Kompozytorskim w Poznaniu. Karol Szymanowski jest czołowym polskim wibrafonistą, twórcą sześciopałkowej techniki gry na wibrafonie, to także kompozytor i aranżer, laureat wielu nagród i wyróżnień. Muzycy są pedagogami Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Maciej Afanasjew jest także od tego roku nauczycielem inowrocławskiej szkoły muzycznej, w której otworzono specjalność – instrumentalistyka jazzowa.
W ramach obchodów „Dnia Patrona”, uczniowie szkoły muzycznej będą uczestniczyć w warsztatach improwizacji prowadzonych przez artystów i wystąpią wraz z mistrzami podczas poniedziałkowego koncertu. Również tego dnia o godz. 15.45 będzie miała miejsce w Sali Kameralnej szkoły muzycznej projekcja filmu „Okolice Chopina”. Film opowiada o miejscach naszego regionu, z którymi związany był - przebywał i koncertował kompozytor.

Wstęp wolnyalt : KONCERT ZESPOŁU CHAIN ENSEMBLE


W dniu 17 października 2016 r. o godz. 18.00 w Sali Koncertowej im. Ireny Dubiskiej w Inowrocławiu (ul. Kilińskiego 16a) odbędzie się koncert zespołu CHAIN ENSEMBLE - orkiestry kameralnej utworzonej pod patronatem Towarzystwa im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, specjalizującej się w graniu nowej muzyki na najwyższym światowym poziomie.
W skład zespołu wchodzą: Yuri Matsuzaki – flet, Aleksandra Rojek – obój, Andrzej Ciepliński – klarnet, Cyprian Święch – fagot, Tomasz Bińkowski – waltornia, Bartosz Kacperski – trąbka, Jakub Gumiński – puzon, Agnieszka Kozło – fortepian, Małgorzata Sałajczyk – klawesyn, Leszek Lorent – perkusja, Anna Kwiatkowska – skrzypce, Danuta Kulisz – skrzypce, Paweł Czarny – altówka, Miłosz Drogowski – wiolonczela, Łukasz Owczynnikow – kontrabas.
Członkami zespołu są młodzi, cenieni muzycy, pracujący pod kierunkiem wybitnego wiolonczelisty, prof. Andrzeja Bauera, zdobywcy pierwszej nagrody na Międzyna-rodowym Konkursie ARD w Monachium, laureata Międzynarodowego Konkursu „Pra¬ska Wiosna”, nagrody Parlamentu Europy i Rady Europejskiej. Artysta nagrywał dla wielu zagranicz¬nych rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych oraz brał udział w międzynarodowych festiwa¬lach. Występował z recitalami, a także jako so¬lista z orkiestrami symfonicznymi w większości krajów Europy, a także w USA i Japonii. Płyty artysty zdobywały nagrody (Fryderyk 2000, Niemieckiej Krytyki Płytowej).
Koncert jest częścią Projektu unCHAINed.
Jest to seria czterech wydarzeń muzycznych o charakterze edukacyjnych, mających na celu wprowadzenie uczestników w świat muzyki współczesnej.
CHAIN ENSEMBLE
ANDRZEJ BAUER - DYRYGENT
PROGRAM:
Wprowadzenie do koncertu
Andrzej Bauer

Paweł Mykietyn (*1971)
Eine kleine herbstmusik na 11 instrumentów (1995)

Zygmunt Krauze (*1938)
Quatuor pour la naissance pour clarinette, violon, violoncelle et piano (1984)

Witold Lutosławski (1913-1994)
Preludia taneczne na 9 instrumentów (1955)

Witold Lutosławski (1913-1994)
Łańcuch I na orkiestrę kameralną (1983)

Carola Bauckholt (*1959)
Treibstoff (1995)

SPOTKANIE Z MUZYKAMI

Organizatorami koncertu jest Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu, Kujawskie Centrum Kultury.
Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Ministra KULTURA DOSTĘPNA 2016.

WSTĘP WOLNY


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI
KONCERT „PAMIĘCI MARII BERG”

W dniu 3 października, o godz. 17.30 w Sali Koncertowej im. Ireny Dubiskiej w Inowrocławiu
odbędzie się Koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki „Pamięci Marii Berg”,
zmarłej w dniu 23 stycznia 2016 r. długoletniej, zasłużonej nauczycielki klasy fortepianu i akompaniatorki,
związanej z Państwową Szkołą Muzyczną I i II st. w Inowrocławiu od 1955 roku.
Wystąpią absolwenci i pedagodzy inowrocławskiej szkoły muzycznej:
Katarzyna Jaskrowska, Alicja Kosznik, Magdalena Swatowska, Witold Kawalec, Marcin Kopczyński – fortepian,
Aleksandra Rękas-Fabrowska, Grażyna Witkowska, Jacek Kaczor – skrzypce,
Krzysztof Gerus – gitara,
Joanna Pawlak – wiolonczela,
Joanna Krempeć-Kaczor – kontrabas,
Małgorzata Ratajczak, Łukasz Ratajczak – śpiew solowy.
W programie usłyszymy utwory J. Brahmsa, A. Piazzoli, F. Schuberta, E. Granadosa.

Wstęp wolny